Jezioro Żywieckie z widokiem na góry

Jezioro Żywieckie- plaża z widokiem na góry 

Jeśli planujecie dłuższy pobyt w Rajczy, warto wybrać się nad Jezioro Żywieckie, polecamy plażę „Karaiby na niby” jest tam łagodne zejście do wody, wypożyczalnia rowerków wodnych, plac zabaw dla dzieci, budka z lodami i przekąskami oraz sporo miejsca, żeby rozłożyć się z kocykiem.

JAK DOJECHAĆ

Kierunek Międzybrodzie Żywieckie ulica Energetyków, po drodze można się zatrzymać na zaporze i pstryknąć kilka zdjęć widok jest przepiękny. Sami zobaczcie.

Góra Żar

Będąc nad Jeziorem Żywieckim warto zarezerwować również trochę czasu, żeby zobaczyć Górę Żar. Wyjedziemy tam autem, jest płatny parking. 

Na sam szczyt dostaniemy się pieszo lub kolejką linową, która odjeżdża co 15 min (ostatni zjazd na dół jest o 20:00) po tym czasie musimy zejść pieszo. Na samym szczycie rozpościera się przepiękny widok, przy dobrej widoczności widać słowacką stronę Tatr. Na górze czekają na nas liczne atrakcje.  

 Góra Żar to także adrenalina dla najmłodszych. Przy dolnej stacji kolejki znajdziemy zjeżdżalnię pontonową, gwarantującą dobrą zabawę dzieciom i dorosłym. Również przy dolnej stacji znajduje się park linowy Trollandia. Oferuje on trzy trasy o różnym stopniu trudności, gdzie trzeba zmierzyć się ze zjazdami na płachcie, długimi tyrolkami (nawet do 100 metrów długości) i licznymi przeszkodami – wiszącymi mostami i wspinaczką po siatkach. Trasy są dostępne dla wszystkich, którzy ukończyli 8 rok życia. Dla młodszych dzieci (powyżej 3 lat) przygotowano wersję „light” – Zoolandię, z tunelami, ruchomymi mostami i obręczami.

LOKALIZACJA

Międzybrodzie Żywieckie

Gmina: Czernichów

Region turystyczny: Beskidy i Śląsk Cieszyński, Beskid Żywiecki

Lokalizacja: w górach

KONTAKT

Telefon: 33 866 11 36

WWW: www.pkl.pl/gora-zar/gora-zar.html

DOSTĘPNOŚĆ

Dostępność: cały rok

Opis

Styczeń 9.00 16.00 (20.00) (przy czynnej trasie narciarskiej) Luty 9.00 16.00 (20.00) (przy czynnej trasie narciarskiej) Marzec 9.00 16.00 (18.00) (przy czynnej trasie narciarskiej) (19.00) (w weekendy i święta) Kwiecień 9.00 18.00 Maj 9.00 18.00 (20.00)

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaje atrakcji: szczyt górski

CENY I UDOGODNIENIA

Bilety: Wstęp wolny

Zniżki: dzieci, karta dużej rodziny \

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *