Przegibek-piękny jesienią

Jesień w górach jest niesamowita, ilość kolorów jakimi nas zachwyca jest nie do zliczenia. Jeśli macie ochotę poczuć to na własnej skórze, zachęcamy żeby wybrać się na Przegibek. Jest kilka dróg na szczyt, my proponujemy wyjść Rycerki Górnej (Kolonii) dojazd do samego końca na parking, po lewej stronie będzie wyjście na żółty szlak, droga jest przyjemna i już od samego początku można podziwiać piękne widoki.

Na szczycie czekają pyszne lokalne przysmaki, każdy znajdzie coś dla siebie jest możliwość płatności kartą.Jest sporo stolików, żeby usiąść na zewnątrz i podziwiać widoki. W 2009 roku miejsce to zdobyło pierwsze miejsce w rankingu schronisk górskich.

Warto ze schroniska podejść na Bendoszkę Wielką obok schroniska są drogowskazy więc traficie bez problemu. Na szczycie jest postawiony Jubileuszowy Krzyż ziemi Żywieckiej

Niedaleko schroniska na Przegibku po drugiej stronie polany biegnie czerwony szlak, którym ok 2 godzin wyjdziemy na Wielką Rycerzową a w przeciwnym kierunku w 3 godziny na Wielką Raczę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *